COVID-19 info

Covid-19 viirusest tingitult on üle maailma korrigeeritud viiruse peatamise eesmärgil ka kaubavedudega seotud tingimusi. Oluline on suhelda saatja / saajaga üle, kuidas on korraldatud saadetiste üleandmine ning vastuvõtt ja kas on seoses viiruse leviku peatamisega täiendavaid nõudeid ning juhiseid.

Kauba kohaletoimetamise dokumenteerimine on jätkuvalt oluline nii saatjale, saajale kui ka vedajale. Otsekontaktide vältimiseks on võimalus allkirjastada CMR kontaktivabalt. Kõige mugavam viis selleks on kasutada ekstranetti. Palun laadige alla ekstranetist tellimuse CMR, allkirjastage see ning laadige üles ekstranetti. Üks eksemplar andke juhile (haagisesse) kaasa. Kellel veel ekstranet puudub, siis võtke palun ühendust oma kontaktisikuga Arco Transpordis ning saadame teile ligipääsukoodid. Kui mingil põhjusel ei ole ekstranetti võimalik kasutada, võtke palun ühendust oma veokorraldajaga ning ta saadab CMR-i e-posti teel.

Hetkel tegeletakse ka elektroonilise rahvusvahelise veoselehe arendamisega ning tulevikus võib saada selle kasutamine ehk normiks.

Loe lisaks

Kasulik teada